6 Temmuz 2010 Salı

Eğlencelik ya da aktivite

2 yaşa 1 hafta kala öyle üretken ki Rüzgar, ne elleri duruyor ne de ağzı..Durmadan konuşuyor ve durmadan oynuyor..Geriye ona iyi bir zemin hazırlamak kalıyor..İşte ikisi burda:Oyun hamurlarına boncukları batırdık. Renk eşleştirme için çok eğlenceli!!!!

İsimlendirmesi için izlenecek sıralama ise şöyle:
1. Bu kırmızı
2. Bana kırmızıyı gösterir misin/ verir misin?
3. Bu ne renk?

Tabiki arka arkaya 1-2-3 şeklinde değil, her çocuğun öğrenme hızı farklı, aynı gün yapmıyoruz üçünü de, ne zaman bir sonraki aşamaya geçerse çocuk..Buna ailecek bayıldık. Hilal Adana' daki ilk seminerde örneklemişti..Duvarı boyuyor suyla, boya falan yok, bildiğiniz su ve fırça!!!Sonra kuruyor, sonra bir daha boyuyor!!!Çok eğleniyor çok!!!!

Ve biz de..

11 yorum:

Rüzgar bebek dedi ki...

Özellikle ikinci aktiviteye bayıldım..

Iraz dedi ki...

Hemen yapın,çok çok eğlenin o zaman :)

Zeynep dedi ki...

aaa süper fikir süper! Bazen akşamları bu akşam ne yapsak sıkıntısı çok çekiyorum itiraf etmeliyim :( boncuklar da suyla boya da harika ama suyla boya öncelikli olacak bizde :)çoook teşekkür ettik çok!

Rüzgar bebek dedi ki...

Henüz 10 aylığız..Gerçi günler hızla akıyo, hele o zamanlar gelsin, bizim Rüzgar duvarları suyla boyarken, ben sizi düşünüp gülümseyeceğim...

Cocukla Cocuk dedi ki...

kuruyup silinen boya fikrine bayıldım, 15 aylık bebeğimle deneyeceğim.

Iraz dedi ki...

@ Zeynep, yaptınız mı :)

Iraz dedi ki...

@ Rüzgar Bebek, o zaman sen onu suyun içine koy :) Geçen yaz Rüzgar hep şişme havuzdaydı :)

Iraz dedi ki...

@Çocukla çocuk,
15 ay çok iyi bir zaman bence :) Siz denediniz mi :)

Zeynep dedi ki...

Yaptık Iraz :) dün akşam dönerken bir fırça kaptım gittim, önce balkonu boyadık sonra süzülen suları yerlerden sildik, eğlendik oyalandık çok sevdik :)Sana ve Rüzgar' a tekrar teşekkür, öpüyoruz..

Iraz dedi ki...

Harika o zaman!!!
Ben sık sık paylaşacağım aktivitelerimizi bundan sonra bu durumda, herkes çok eğlensin :)

hayal dedi ki...

İlgisiz ama, ara ara Adana'ya gidince bi arasam görüşsek derken, İstanbul'a döndüğünüzü farkettim (sınav ve doğum dönemi geçen yıl kendiminki de dahil tüm bloglardan uzaklaşmıştım da).. Eh şimdi de ben gidiyorum burdan, ne yapalım olsun :)