31 Ağustos 2011 Çarşamba

Resim.Bu bir örüncek annecim, gezmeye gelmiş itfaiye istasyonuna, bak buraya da uzun bir ağ yapmış kendine...Bu da itfaiye deposunun itfaiye merdiveni,şurada da itfaiye alarmı var...

Annecim şu resmimi de anlatayım mı sana...

....

Artık anlatacak çok şeyinin olması öyle keyif ki benim için, uzun uzun dinliyorum onu, susabilmenin önemini bildiğime şükrederek, onun sesini bastırmayarak...

....

Her resmine, okuldaki okuma yazmaya ilgilerini çekme uygulamaları sebebiyle adını iliştirmek istiyor, ben onun alanını kullanmamak için adını kağıdın arkasına yazmaya gayret ediyorum..

Bu vesile ile, Iraz' ın Oyun Grubu anneleri ezberlemiş olsa da, bir kere daha kitap önereceğim, Susan Striker, Çocuklarda Sanat Eğitimi..
....

Bir de Küçük Kara Balık Çocukevi' nde ve kendi atölyesinde çocuklarla yapacağı resim çalışmalarını koca kız heyecanıyla beklediğim arkadaşım, ben çöp adam bile çizemem söylemimi zayıflatan, ressam Yasemin Erdin Tavukçu' yu tanıyın isterim hem kendiniz hem de çocuğunuz için..Uzun uzun anlatmama gerek yok, bu yazısını okuyunca çalışmaları beni neden heyecanlandırıyor anlayacaksınız: Çocuğunuzun yaratıcılığını desteklemenin birkaç yolu... Hadi başlayalım artık Yasemin!!!


Hiç yorum yok: